Rekonstrukce prázdné půdy na útulné podkroví nemusí vůbec jednoduché. Do neobydleného prostoru, ve kterém maximálně věšíte prádlo a schováváte sáňky na zimu stačí jen stahovací schody nebo obyčejný žebřík. V případě podkroví rekonstruovaného na dětský pokoj, ložnici nebo pracovnu budete ale potřebovat zásadnější úpravu schodiště. https://www.firmy.cz/detail/442208-schodiste-novak-cz-bast.html
Přístupová cesta je pochopitelně jen začátkem, ale bez ní se neobejdete. V současnosti si můžete nechat kterýkoli typ konstrukce vyrobit ve dřevěné, kovové či skleněné variantě s bezpečnostními prvky jako protiskluzové polepky nebo koberce. Při výběru je také důležité myslet na věk osob, které v domácnosti žijí. Mladší generaci zajisté bude vyhovovat něco jiného než seniorům.
Jako v mlýně
Oblíbeným řešením v případě menších domů bývají mlynářské schody, u kterých se střídají nášlapné stupně. Nezaberou téměř žádné místo, protože se často vyrábějí ve strmější poloze. Stejně jako u jiných druhů záleží na individuálním přání, proto mohou být nejen ze dřeva, ale i z kovu s protiskluzovým povrchem. Musíte si u nich ovšem zvyknout na to, kterou nohou vykročit.
Točitá varianta
Nejčastěji využívanou možností, a to zejména v malých prostorech, jsou točité, spirálové či vřetenové modely. Točité schody od K.M.K. Design se přizpůsobí osobním požadavkům, a to v oblasti materiálu i povrchových úprav. Chcete-li zajistit jejich dostatečnou bezpečnost, nezapomeňte nejen na zábradlí, ale i na protiskluzové prvky v podobě polepek, koberce nebo gumy.
Klasika s moderním prvkem
Rovné schodiště je klasika, která je pro našlapování nejpohodlnější. Zároveň ovšem potřebují nejvíce místa. Záleží tedy na tom, zda se vám do určeného prostoru vejdou. Máte-li více místa, jedná se o nejlepší možnost. Udělat z nich netradiční prvek můžete díky jednoduchým LED páskům, které nalepíte a podsvítíte stupně jednou, anebo i více barvami.