I narcisté se dostávají do vztahu s někým jiným, než jsou oni samotní. Někdy v reálném životě, někdy virtuálně. Je mnoho lidí, kteří si zakládají profily na seznamovacích internetových stránkách jenom proto, aby jim někdo napsal, že jsou dobří, hezcí, úžasní a dokonalí. Někdo si potřebuje zvednout sebevědomí a někdo je narcis, který z podobných věcí snad žije. Horší je, pokud jde o reálný vztah.
Když komunikujete na internetu, je snadné si někoho „bloknout“, cítíme se neohroženě a ani nemusíme vytáhnout paty z domu. Pokud máme vztah s někým, koho neznáme jen skrze fotky, samozřejmě nám na něm i více záleží. I na celém vztahu, nic nechceme pokazit, ukazujeme se v tom nejlepším světle a snažíme se, aby se náš protějšek cítil skvěle. První dvě věci splňuje narcista perfektně. Dokonale se upravuje a obléká, snaží se naplnit představu naprostého boha. Jestli se i jeho protějšek cítí dobře, ho zajímá hlavně proto, aby doplnil představu dokonalého partnera, ale na pocitech mu ve skutečnosti nezáleží. Chce slyšet chválu a komplimenty, cítit obdiv. Utvrzovat se v tom, že jen on je ten jediný perfektní.
Narcismus je duševní porucha, kterou trpí 1% populace. Z toho tři čtvrtiny tvoří muži. A žít s nimi je často peklem. Ženám často imponuje, že se o sebe muž stará, chodí hezky oblečený a dbá na osobní hygienu víc než jednou, dvakrát týdně. Po jisté době společného soužití lze velice brzy přijít na to, že žena se stala spíše než partnerkou stálou milenkou. Narcisté milují jen sami sebe, utrácí za sebe a svůj vzhled neskutečně velké peníze, snaží se na okolí působit tím nejlepším dojmem. Jenomže i narcisté se musí připravit, pro okolí v podstatě chystají vystoupení. A přípravy jsou to, co vidíme doma – hodiny v koupelně, účty za kosmetiku a oblečení, vyžadování pochval.
Ženy si často myslí, že muže změní – že jejich láska je magická. Narcistu ale nepředěláte – potřebuje psychologa. Ale musí sám chtít – pokud si totiž člověk sám neuvědomí, že má problém a nebude ho chtít řešit, nezmění se.